Sunne Hotell och Camping

Tråkigt!

Det fanns absolut ingenting att göra varken på campingen eller runtomkring. Vi kunde inte hitta på något i alla fall. Det finns i och för sig ett stort vattenland i Sunne, men det var väl det enda. För att ta sig dit från campingen var man tvungen att ta bilen, om man inte ville ha en lång promenad.

Till och med campingvärden var tråkig.

Servicehusen var ok, planlösningen på campingen var också ok. Den var uppdelad i mindre sektioner med små häckar mellan varje sektion. Campingen var ganska liten, ca 70 platser.

2010-08-06

2010-08-06

Om Helen

Kvinna, född 1970. Har både sambo, barn och katt. Tycker om att fota och att kuska runt i husbilen. Drömmer om att vinna alla de där miljonerna så att jag kan sluta jobba och bara resa runt på heltid. Tycker om djur, natur och lugn och ro, och är nästintill folkskygg ibland. Jag tycker också om att fiska, lyssna på musik (mest punk, rock, irländsk och annat röj) och att läsa.
Detta inlägg publicerades i Camping och märktes , , , , , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s